11.06.2024 / 11:52
StoryEditor

Wesoła Pani rozwija franczyzową sieć sklepów z mrożonymi potrawami ukraińskimi. Operator chwali się szybkimi zwrotami inwestycji

Wesoła Pani, sieć sklepów oferujących mrożone dania ukraińskie, w trzy lata uruchomiła 120 sklepów franczyzowych i trzy własne z produktami mrożonymi, natomiast docelowo w Polsce chce ich mieć ok. 500. Firma ma w planie także rozwój innych kanałów dystrybucji.

– W tym roku skupiamy się na inwestycjach w infrastrukturę, technologię produkcji i marketing. Jest to niezbędny warunek, by kontynuować ekspansję i adekwatnie do niej powiększać wydajność firmy – mówi Vladyslav Azovskyi.

image
FOTO:
Jeszcze w tym roku zostanie uruchomiona hurtowa produkcja mrożonej żywności. W planie jest także start sprzedaży cateringowej ze zindywidualizowaną ofertą dopasowaną do potrzeb klientów.

– Sprzedaż detaliczna w sklepach pod marką Wesoła Pani to podstawa naszej działalności. Widzimy natomiast potencjał na wielu płaszczyznach, które wiążą się bezpośrednio z działalnością sklepów, gdzie np. można także zjeść na miejscu, a więc z mini gastronomią. Ale też i szerzej, tworząc inne kanały dystrybucji, jak np. sprzedaż cateringowa, do której się przymierzamy. Jesteśmy więc otwarci na to co podpowiada rynek – zapewnia Vladyslav Azovskyi.

200 tys. euro na marketing

W ramach tegorocznych inwestycji na sam marketing Wesoła Pani zamierza wydać 200 tys. euro. Zdaniem właściciela spółki, moment przełomowy w jej rozwoju nastąpi za dwa lata.

– Stworzymy infrastrukturę sieci na miarę naszych planów, czyli ok. 500 sklepów w całej Polsce oraz rozwój sprzedaży hurtowej. Wtedy też sukcesywnie będziemy zwiększać roczne obroty. Zakładamy, że w 2026 roku przychody będą wyższe od obecnych o 50 proc. – mówi Vladyslav Azovskyi.

image
FOTO:
Firma w swojej ofercie ma produkty mączne – pierogi z wytrawnym i owocowym farszem, naleśniki, czy pielmieni, a także mięsne dania obiadowe, zupy oraz desery, jak lody i wkrótce ciasta oraz torty. Produkty są świeże, wytwarzane w sklepach na oczach klienta i lekko mrożone, by móc je szybko podgrzać i zjeść.

– Chcemy, by klienci widzieli, jak powstają nasze dania i znali ich jakość – zaznacza Valdyslav Azovskyi. Wesoła Pani zaopatruje się wyłącznie u polskich producentów, wyselekcjonowanych pod względem jakości ich oferty.

Szybki zwrot inwestycji

Koszt inwestycji w pojedynczy sklep franczyzowy wynosi 120-200 tys. zł. Dochód roczny pojedynczej placówki może wynieść 25-30 tys. euro. Większość franczyzobiorców posiada kilka sklepów. Wówczas zazwyczaj produkcja dań odbywa się w jednym z nich, skąd zaopatrywane są pozostałe placówki.

Wesoła Pani rozwija się także w Holandii, na Litwie, w USA i na Ukrainie.

21. czerwiec 2024 16:18