17.01.2024 / 15:53
StoryEditor

Czeskie Bonveno będzie tak popularne jak Odido w Polsce? Sieć sklepów convenience zapowiada ekspansję

Sklep Bonveno w PradzeMateriały prasowe
Póki co są tylko cztery sklepy, ale wkrótce ma być ich dużo więcej. Mowa o koncepcie sklepów convenience, którą pod marką Bonveno otwiera u naszych południowych sąsiadów spółka Makro Convenience Czechia.

O planach jakie ma spółka Makro Convenience Czechia poinformował portal mix24.cz. Inwestor chce otworzyć kolejne niewielkie sklepy osiedlowe pod szyldem Bonveno. Oferują one „potraviny” czyli podstawowe produkty spożywcze, pieczywo, świeże owoce, warzywa i wędliny, produkty drogeryjne, dania gotowe do szybkiego przygotowania w domu oraz kawę i przekąski do zjedzenia na miejscu – takie jak równie popularny co w Polsce hot-dog. Sam wystrój sklepów wyróżnia się ciekawym i nowoczesnym designem.

Póki co sieć liczy zaledwie 4 placówki. Wszystkie znajdują się w stolicy Czech – Pradze. I to według informacji, które na swojej witrynie podaje inwestor, prędko się nie zmieni. Na ten moment szukane są lokalizacje tylko w czeskiej stolicy, o powierzchni 70-250 metrów kwadratowych, na parterze z wejściem od ulicy. Choć niewykluczone, że sklepy zaczną się pojawiać także poza Pragą.

Firma Makro Convenience Czechia szuka lokali na wynajem. Nie pisze natomiast nic na temat możliwości przyłączenia się do sieci przez przedsiębiorców w modelu franczyzowym. Inaczej jest w Polsce, gdzie do lokalnego oddziału Makro należy szyld Odido, która ma już ponad 2 tysiące sklepów, w tym 200 w nowym formacie,.

21. czerwiec 2024 12:46