21.06.2024 / 13:08
StoryEditor

Eurocash pod rękę z Pocztą Polską. Sieci Duży Ben i Euro Sklep będą placówkami Pocztex Punkt

Grupa Eurocash nawiązała współpracę z Pocztą Polską. Sieć franczyzowa Euro Sklep oraz ajencyjna sieć marketów alkoholowych Duży Ben staną się punktami, w których można wysłać i odebrać doręczane przez pocztę przesyłki.

Sklepy osiedlowe nie zarabiają zbyt wiele na usługach kurierskich, jednak korzystają na zwiększonej liczbie klientów i lepszej rozpoznawalności. Świadczenie tych usług jest więc dla nich opłacalne i właściciele chętnie podejmują się takich zadań.

Z kolei konsumenci oczekują, że czynności takie jak nadanie czy odbiór paczki, będzie jak najprostsze, a miejsca, w których można to zrobić, jak najbardziej dostępne.

W odpowiedzi na tę potrzebę, Poczta Polska rozszerza swoją sieć placówek i punktów partnerskich Pocztex Punkt, także w mniejszych miejscowościach. Jednym z ich atutów mają być długie godziny otwarcia – przesyłki czekają w nich na klienta dłużej niż przez 48 godzin.

Duży Ben i Euro Sklep jako Pocztex Punkt

"Dzięki rozszerzeniu sieci punktów partnerskich o sklepy Duży Ben i Euro Sklep klienci zyskali kilkaset nowych lokalizacji, w których można wysłać i odebrać paczkę" – podaje Poczta Polska w komunikacie.

Duży Ben to szybko rosnąca sieć specjalistycznych marketów, licząca ponad 400 sklepów w całej Polsce. W jej ofercie znajdują się produkty alkoholowe, napoje niealkoholowe, przekąski, wyroby tytoniowe i usługi convenience.

Euro Sklep to sieć franczyzowa, którą tworzy już 350 niezależnych przedsiębiorców, silna na południu Polski. Jej oferta skierowana jest do wymagających klientów. Można tu znaleźć sprawdzone produkty w dyskontowych cenach.

W całej sieci Pocztex Punkt, zarówno w placówkach pocztowych, jak i w sklepach, klienci mogą odebrać oraz wysłać przesyłkę, także bez konieczności wydruku etykiety. Przesyłka czeka na odbiór do siedmiu dni od dnia otrzymania powiadomienia.

Według raportu "E-commerce w Polsce 2023" przygotowanego przez firmę Gemius, aż 79 proc. użytkowników Internetu w Polsce dokonuje zakupów online. Kupują w ten sposób m.in. ze względu na wygodę i szybkość.

18. lipiec 2024 10:18