31.01.2024 / 12:29
StoryEditor

Kolejny sklep franczyzowy Bricomarché otwarty. Znamy dalsze plany sieci

Nowo otwart sklep Bricomarche w Łańcucie.Materiały prasowe
Na handlowej mapie Podkarpacia przybył właśnie kolejny sklep sieci Bricomarché. Nowa placówka funkcjonuje od 31 stycznia i jest pierwszym sklepem sieci supermarketów „dom i ogród” w Łańcucie i drugim należącym do Wojciecha Lisa, przedsiębiorcy Grupy Muszkieterów.

Sklepy franczyzowe mimo, że kojarzą się głównie z niewielkimi sklepami spożywczymi typu convenience, nie ograniczają się tylko do tego formatu. Na polskim rynku funkcjonują również supermarkety – nie tylko te z branży spożywczej. Przykładem może być Bricomarché - sieć supermarketów „dom i ogród”, działająca w ramach Grupy Muszkieterów.

Jak wygląda nowy sklep?

Sieć rozwija swoje punkty za pomocą franczyzy. Jednym z przedsiębiorców jest Wojciech Lis, który od 2013 r. prowadzi Bricomarché w Przeworsku. Kolejny otworzył w Łańcucie. Sklep posiada 2750 mkw. powierzchni handlowej, 500 mkw. ogrodu zewnętrznego i 150 mkw. wiaty budowlanej. Szeroka oferta sklepu obejmuje 24 tys. referencji z działów takich jak: ogród, dekoracje, artykuły budowlane czy sprzęt i akcesoria pszczelarskie, a także rośliny od lokalnych dostawców. Ponadto, na miejscu klienci mogą skorzystać z dodatkowych usług takich jak: transport zakupionych produktów pod wskazany adres, transport HDS, tj. za pomocą pojazdu ciężarowego z zainstalowanym dźwigiem, dzięki któremu można rozładować przewożony ładunek, cięcie drewna czy wycięcie otworu w zlewozmywaku na życzenie. Mają także możliwość zamówienia artykułów drogą internetową i odebrania ich w placówce w ciągu 2 godzin od złożenia zamówienia, w specjalnie wyznaczonym miejscu w obrębie sklepu, bez konieczności stania w kolejce.

image

Bricomarche zbliża się do liczby 200 sklepów w Polsce.

FOTO: Materiały prasowe

Klientom nowego punktu Bricomarché udostępniono 65 miejsc parkingowych, a w placówce do obsługi kupujących zatrudniono 24 osoby.

Nowe miejsca pracy, ale i nie tylko

- Dzięki prowadzeniu sklepu Bricomarché w Przeworsku mam świadomość, jakie korzyści dla lokalnej społeczności niesie obecność sieci w okolicy. To nie tylko nowe miejsca pracy, szeroka oferta produktowa dla mieszkańców, ale także dodatkowe wpływy z podatków przyspieszających rozwój lokalnej gospodarki. Podczas mojej ponad 10-letniej współpracy z Grupą Muszkieterów wielokrotnie przekonałem się, że jako przedsiębiorca mogę w pełni ufać sieci w zakresie współdzielenia się wiedzą, poszukiwania nowych rozwiązań logistycznych, marketingowych czy sprzedażowych. Każdemu przedsiębiorcy życzę tak sprawdzonego i niezawodnego partnera biznesowego – podkreśla z całą mocą Wojciech Lis, franczyzobiorca Bricomarché w Przeworsku i w Łańcucie.

Ile jest Bricomarché w Polsce?

Łącznie w całej Polsce sieć Bricomarché posiada 195 supermarketów. Poprzedni otwarto dwa tygodnie temu w Sędziszowie Małopolskim. – Rok 2024 rok z punktu widzenia ekspansji będzie dla naszego szyldu bardzo ważny. Kolejne intensywne miesiące i otwarcia przed nami, o czym na bieżąco będziemy informować opinię publiczną - zapowiada Katarzyna Jańczak-Stefanide, dyrektor generalna sieci Bricomarche. Zatem niebawem można się spodziewać przekroczenia przez firmę magicznej bariery 200 placówek.

23. czerwiec 2024 19:18