02.07.2024 / 08:12
StoryEditor

Robert Rękas, PSH Lewiatan: Marka własna jest ważna w naszym portfolio

Polska Sieć Handlowa Lewiatan na w portfolio private label już 560 indeksów produktowych. Obroty sieci handlowej Lewiatan na marce własnej to już około 1 mld zł ujawnił podczas kongresu Retail Trends 2024 Robert Rękas, prezes PSH Lewiatan.

- Marka własna jest ważna w naszym portfolio, natomiast na pewno nigdy nie będzie wypierała produktów markowych - powiedział Robert Rękas, ujawniając ponadto że udział marki własnej w obrocie całej sieci to aktualnie ok. 6 proc. - Tutaj nie ścigamy się z dyskontami, w przypadku niektórych z nich udział private label w obrotach to nawet 60 proc. -- uzupełnił.

Według prezesa PSH Lewiatan marka własna to jeden z trzech obszarów, na których firma w tej chwili bardzo mocno się skupia.

- Wiemy, jak kluczowa w tej chwili w aspekcie percepcji niskiej ceny jest marka własna, więc rozwijamy ją. Jesteśmy w drugim roku nowej strategii dla naszej marki własnej. Wprowadzamy nowe kategorie produktów, ale też nadajemy im odpowiedni charakter - powiedział prezes Lewiatana.

Wśród nowych marek własnych sieci znajdują się Vegelogy, Baila oraz Ale Dobre.

- Będziemy również wprowadzać markę własną w kategorii nabiału i w kategorii wędlin. Odświeżamy też wizerunek naszej marki własnej. Tutaj także bardzo mocno inwestujemy, żeby marka własna była dużo bardziej przyjazna dla konsumentów - dodał Robert Rękas.

Przypomnijmy, że Polska Sieć Handlowa Lewiatan wypracowała w 2023 r. obrót detaliczny na poziomie 16,6 mld zł, co jest wynikiem o 9 proc. wyższym niż w roku 2022. Liczba placówek sieci także się zwiększyła, co odbyło się przy dużym udziale placówek convenience. Na dzień 31 grudnia 2023 r. w sieci funkcjonowało 3229 sklepów o łącznej powierzchni 626,7 tys. mkw. Oznacza to, że względem minionego roku przybyło ich 189.

Jednak działania PSH Lewiatan skupiały się przede wszystkim na poprawie rentowności sklepów, do czego przyczynić się miało wzmocnienie oferty marek własnych.

24. lipiec 2024 13:19