24.04.2024 / 11:00
StoryEditor

Xtreme Fitness Gyms z Kodeksem Dobrych Praktyk dla rynku franczyzy

Uroczyste otwarcie nowej placówki Xtreme Fitness Gyms w Poznaniu. Sieć nadal planuje kolejne lokalizacje.Xtreme Fitness Gyms
Xtreme Fitness Gyms, najszybciej rozwijająca się w Polsce sieć klubów fitness oparta o model franczyzy, dołączyła do grona sygnatariuszy Kodeksu Dobrych Praktyk dla rynku franczyzy. Kodeks powstał w ramach wspólnej inicjatywy franczyzodawców oraz franczyzobiorców, a także organizacji branżowych oraz ekspertów.

Dokument ma na celu określenie zasad i standardów, którymi powinni kierować się franczyzobiorcy i franczyzodawcy we współpracy w ramach zawartej umowy franczyzy, a także przed jej zawarciem i bezpośrednio po jej rozwiązaniu.

- Jako Xtreme Fitness Gyms szczególną wagę przywiązujemy do najwyższych standardów w zakresie współpracy z franczyzobiorcami. Podzielamy zdanie twórców Kodeksu, że uzgodnienie dobrych praktyk leży w interesie zarówno franczyzodawców, jak i franczyzobiorców, dlatego jako Xtreme Fitness Gyms dołączyliśmy do grona sygnatariuszy dokumentu – komentuje James Cotton, CEO Xtreme Fitness Gyms oraz ekspert rynku franczyzy. - Wierzymy, że współpraca branżowa oraz wzajemna wymiana doświadczeń ma duże znaczenie, dlatego od dawna należymy do Polskiej Organizacji Franczyzodawców – dodaje.  

Z iloma franczyzobiorcami współpracuje sieć?

Xtreme Fitness Gyms zrzesza pod swoim szyldem 64 obiekty i współpracuje z ponad 100 franczyzobiorcami. Obecnie jest na etapie dynamicznego rozwoju, w pierwszym kwartale br. sieć zawarła aż 30 nowych umów franczyzowych. W ramach modelu franczyzowego Xtreme Fitness Gyms wskazuje franczyzobiorcom optymalną lokalizację klubu oraz zapewnia w pełni wyposażony lokal. Franczyzobiorcy są wspierani przez sieć na każdym etapie otwarcia i prowadzenia klubu, które poprzedza gruntowne szkolenie. Franczyzobiorcy mogą także wziąć udział w cyklicznych szkoleniach, które pomagają w prowadzeniu biznesu. 

image

Kodeks Franczyzy to zbiór dobrych praktyk.

FOTO:

Partnerami Kodeksu Dobrych Praktyk dla rynku franczyzy są Federacja Przedsiębiorców Polskich, Polska Organizacja Franczyzodawców, Polska Izba Handlu, Polskie Stowarzyszenie Mikroprzedsiębiorców i Franczyzobiorców, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Konfederacja Lewiatan. Dotychczas podpis pod Kodeksem Dobrych Praktyk dla rynku franczyzy złożyło ponad 40 podmiotów

O Xtreme Fitness Gyms

Xtreme Fitness Gyms to dynamicznie rozwijająca się sieć siłowni i klubów fitness oparta na autorskim modelu franczyzowym. 

Jej założycielem i obecnie Prezesem Zarządu Xtreme Brands jest Łukasz Dojka, który swój pierwszy klub otworzył w Tarnowie w 2012 r.  Obecnie sieć zrzesza pod swoim szyldem 64 obiekty. Sieć współpracuje z ponad 100 franczyzobiorcami. Jej celem jest otwarcie 227 rentownych klubów do końca 2027r. W misję Xtreme Fitness Gyms wpisuje się aktywizacja i integracja lokalnej społeczności oraz rozszerzanie świadomości na temat wpływu aktywności fizycznej na zdrowie oraz dobrostan psychiczny. Każdy obiekt dostarcza swoim klubowiczom nielimitowany dostęp do nowoczesnych stref, opiekę Instruktora Klubu, zajęcia fitness w cenie karnetu, aplikację na telefon i platformę treningową VOD, autorskie koncepty treningowe oraz sprzęt renomowanych światowych producentów. 

21. czerwiec 2024 06:00