05.06.2024 / 15:50
StoryEditor

Retail Trends 2024: wyzwania stojące przed rynkiem franczyzy

Wciąż można zgłosić swój udział w tegorocznej edycji Retail Trends.Materiały własne
Podczas nadchodzącego wielkimi krokami kongresu "Retail Trends 2024 – nowe otwarcie, nowe możliwości" swoje miejsce znajdzie też franczyza. Będzie czas na poważną debatę w gronie eksperckim na temat problemów, wyzwań i szans, jakie stoją przez przed franczyzobiorcami oraz franczyzodawcami. Dlatego tu warto być.

Franczyzowy boom w kraju nad Wisłą stał się faktem. To bardzo popularny obecnie sposób prowadzenia działalności gospodarczej. Aktualnie w Polsce funkcjonuje około 1350 systemów franczyzowych w ramach, których działa niemal 90 tys. punktów handlowych i usługowych, w tym około 40 tys. sklepów. Patrząc na tempo w jakim przyrasta ich liczba, można spodziewać się, że w ciągu kolejnych trzech lat przekroczymy barierę 100 tys.

Franczyza to szansa, ale i wyzwanie

Pomimo swojej odporności oraz wsparcia franczyzodawców, franczyzobiorcy na co dzień z niezwykłą konsekwencją i siłą zmagają się z wieloma wyzwaniami i problemami. Są niezwykle pomysłowi, przedsiębiorczy i aktywni, dbają nie tylko o swój biznes i klientów, ale także o lokalne społeczności i marki, które reprezentują.

O tych wyzwaniach będzie okazja posłuchać i wziąć udział w dyskusji podczas kongresu "Retail Trends 2024". W programie osoby związane z franczyzą znajdą dla siebie wiele interesujących bloków i debat. Głos zabierze m.in. dr Marta Ziółkowska, ekspert rynku franczyzy (SGH). Odpowie ona na pytanie na ile systemy franczyzowe w handlu detalicznym mogą wpłynąć na rozwój sektora i polskiej gospodarki.

Franczyza 4.0. Biznes oparty na wiarygodności, zaufaniu i technologiach

Podczas tak zatytułowanej debaty poruszone zostaną poniższe kwestie: 

- Współpraca z franczyzobiorcami – nowe zasady, nowe możliwości 

- Nowe technologie we franczyzie, czyli jak budować spójną sieć wiarygodną dla dostawców 

- Budowanie relacji z dostawcami krytyczne dla sektora dystrybucyjnego i jego konkurencyjności 

- Dobrostan franczyzobiorców kluczowym wyzwaniem dla sieci franczyzowych 

- Rola multifranczyzobiorców w strategiach detalistów i hurtowników 

- Scenariusze dla multifranczyzy. Jak wspierać budowę firm rodzinnych na pokolenia? 

- Sukcesja wyzwaniem dla sektora detalicznego i franczyzy w Polsce 

W debacie zapowiedzieli swój udział: Krzysztof Kirow, multifranczyzobiorca sieci SPAR Polska, Eliza Kacperek, Dyrektor ds. rozwoju sieci, Cortez Polska, Ireneusz Wróbel, prezes, Lewiatan Podkarpacie, Agnieszka Skonieczna, Retail & Pharma Business Unit Director oraz Paweł Tracz, franczyzobiorca Żabki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Mikroprzedsiębiorców i Franczyzobiorców. 

Franczyzowy Superbohater

Podczas kongresu "Retail Trends 2024 – nowe otwarcie, nowe możliwości" będzie miał miejsce finał pierwszej edycji plebiscytu na franczyzowego Superbohatera. Statuetki zostaną wręczone najbardziej aktywnym i kreatywnym przedsiębiorcom, będą dowodem uznania dla ich codziennego wysiłku i inspiracją do dalszej pracy, większego otwarcia na innowacje i współpracę.

Przedsiębiorcy franczyzowi zostaną nagrodzeni w trzech kategoriach:

- Przedsiębiorca prowadzący jeden sklep/punkt usługowy;

- Przedsiębiorca prowadzący dwa do pięciu sklepów/punktów usługowych;

-Przedsiębiorca prowadzący powyżej pięciu sklepów/punktów usługowych;

Przedsiębiorcy zostaną nagrodzeni za konkretne dokonania i zrealizowane inicjatywy. Laureaci wybrani zostaną spośród franczyzobiorców wskazanych przez operatorów franczyzowych z sektora handlu spożywczego.

Jak wziąć udział w Retail Trends 2024?

Aby wziąć udział w Retail Trends 2024 należy wejść na stronę www.retailtrends.pl i poprzez zakładkę weź udział podać swoje dane rejestracyjne w dedykowanym formularzu - osobne są m.n. dla producentów, dla przedstawicieli handlu czy mediów. Kongres odbędzie 18 czerwca w Hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie.

21. czerwiec 2024 16:01