14.03.2024 / 11:35
StoryEditor

Przedsiębiorcy Grupy Muszkieterów otworzyli dwa kolejne sklepy

Bricomarche otwiera nowe placówki franczyzoweMateriały prasowe
Bricomarché ogłosiło otwarcie dwóch kolejnych sklepów. Oba zostały otwarte przez niezależnych przedsiębiorców zrzeszonych w Grupie Muszkieterów. To kolejne w ostatnim czasie otwarcia sklepów operujących w kategorii dom i ogród.

Sklep na Śląsku

W bieżącym tygodniu do listy polskich sklepów dołączył punkt w Jaworznie, stanowiący 15. sklep w woj. śląskim oraz punkt w Lubinie, który jest 19. punktem Bricomarché w woj. dolnośląskim.

Sklep Bricomarché w Jaworznie jest pierwszym sklepem małżeństwa przedsiębiorców, Bożeny i Arkadiusza Lehmann. Punkt jest ponadto pierwszym sklepem Bricomarché w tej miejscowości. Właściciele placówki jako nowi franczyzobiorcy Grupy Muszkieterów, przeszli całą ścieżkę rekrutacji, zakończoną szkoleniem przygotowującym do otwarcia sklepu, które ukończyli w połowie ubiegłego roku, by w październiku 2023 otrzymać projekt Bricomarché w Jaworznie. Przed podjęciem współpracy z siecią „dom i ogród” ich kariery zawodowe związane były z innymi branżami. Bożena Lehmann pracowała wcześniej w jednym z największych banków w Polsce na stanowisku wicedyrektora departamentu zarządzania zintegrowanym ryzykiem, natomiast  Arkadiusz Lehmann, inżynier z długim stażem menadżerskim, w międzynarodowej korporacji działającej w branży energetycznej, elektrotechnicznej i telekomunikacyjnej.

Zlokalizowany na Śląsku sklep posiada 3700 mkw. powierzchni sprzedażowej oraz dodatkowe 2300 mkw. powierzchni ogrodu zewnętrznego, na których zapewni dostęp do aż 36 tys. referencji z kategorii takich jak: artykuły do majsterkowania, materiały budowlane, artykuły dekoracyjne oraz ogród. W ofercie sklepu znajdą się również produkty pozyskiwane we współpracy z lokalnymi dostawcami. Do dyspozycji klientów są 4 kasy, a pomocą służy 29-osobowa, wyszkolona kadra pracownicza. Ponadto, sklep zapewnia 112 punktów parkingowych.

- Cieszymy się, że mogliśmy zaufać Bricomarché i wspólnymi siłami sprowadzić sieć do naszej miejscowości. Jest to nie tylko pierwszy supermarket Bricomarché w Jaworznie, ale i nasz pierwszy sklep prowadzony pod tym szyldem. Wierzymy, że oferta Bricomarché zachwyci lokalnych klientów, których specjalnie z okazji otwarcia, mogliśmy przywitać licznymi atrakcjami i konkursami z nagrodami, aby wspólnie uczcić sukces naszej nowej placówki – opowiada Arkadiusz Lehmann, właściciel sklepu w Jaworznie. Niedawno sieć otworzyła też sklep w Ustroniu - również w woj. śląskim.

Sklep na Dolnym Śląsku

Drugi supermarket znajduje się w Lubinie. Sklep jest już trzecią placówką, którą wraz z żoną Violettą, zarządza Marek Sawa, doświadczony przedsiębiorca, pełniący jednocześnie istotne role w strukturach centralnych Grupy Muszkieterów. Pełni też funkcję członka zarządu Grupy Muszkieterów w Polsce i jest osobą odpowiedzialną z ramienia przedsiębiorców za Dział Franczyzy i Komunikacji Korporacyjnej

image

Nowy sklep Bricomarche w Lubinie

FOTO: Materiały prasowe

Sklep w Lubinie zaoferuje równie szeroką ofertę blisko 35 tys. referencji, dostępnych na przestrzeni sklepowej o wielkości 3900 mkw. oraz ogrodzie zewnętrznym o 1100 mkw. powierzchni. Punkt będzie wyposażony w 3 kasy tradycyjne i 2 kasy samoobsługowe, a klientów obsłuży 25-osobowa kadra pracownicza.

- Sklep w Lubinie jest trzecim już sklepem, który mamy z żoną okazję prowadzić, więc dobrze znamy zalety i wartości, jakie wynikają ze współpracy z Grupą Muszkieterów. Niemniej jednak, wciąż ogromnie cieszy nas, że możemy przyczynić się do rozwoju sieci Bricomarché i zapewnić dostęp do jej produktów klientów w kolejnym, nowym mieście – opowiada Marek Sawa, właściciel sklepu w Lubinie.

Obydwa nowe sklepy zaoferują swoim klientom dodatkowe usługi, takie jak np. transport zakupionych artykułów pod wskazany adres, cięcie materiałów drewnianych i drewnopochodnych. Ponadto, w obu punktach klienci będą mieli możliwość osobistego odbioru produktów zamówionych drogą internetową.

Grupa Muszkieterów w Polsce

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem blisko 500 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2023 r. obroty Grupy Muszkieterów wyniosły 10,3 mld złotych. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii i Portugalii.

23. czerwiec 2024 12:20