07.02.2024 / 14:45
StoryEditor

Popularne modele sklepów franczyzowych. Jaki wybrać najlepiej?

Sklep Globimat.prasowe
Sieci handlowe kuszą przyszłych franczyzobiorców różnymi konceptami sklepów spożywczych w ramach kooperacji. A jest w czym wybierać... Jaki model franczyzowy z tych propozycji sprawdzi się w wybranej lokalizacji i do kogo jest kierowany? Przyglądamy się ofercie dużej sieci handlowej.

Sklepy Carrefour możemy znaleźć praktycznie w każdej miejscowości Polski. Duża sieć handlowa proponuje swoim franczyzobiorcom kilka sprawdzonych modeli franczyzowych, które cieszą się popularnością od długiego czasu.

Na celowniku: w centrum miasta

Dla tych, którzy rozważają posiadanie sklepu w mieście odpowiednią propozycją będzie Carrefour express convenience. Ten koncept sprawdzi się w lokalach o powierzchni do 250 m2. Bardzo dobrze wpisuje się w oczekiwania i szybkie tempo życia mieszkańców, którzy chcą zrobić zakupy spożywcze blisko domu lub pracy. W jego ofercie znajdziemy, między innymi, szeroki asortyment dań gotowych oraz jedzenia na wynos.

Na stacji paliw czynny całą dobę

Jak informuje sieć handlowa, Carrefour express na stacjach paliw jest formatem, który zyskuje coraz większą popularność. Daje również możliwość handlu przez cała dobę. Poprzez taki model franczyzobiorcy mogą zaoferować swoim klientom znacznie szerszy wybór produktów i usług.

Co ponadto? Supermarket w mieście i na wsi

Supermarket Carrefour powstał z myślą o sklepach z powierzchnią od 500 do 1500 mkw. W ofercie rozróżnione są trzy rodzaje: classic (sprawdza się w dzielnicach dużych miast, w mniejszych miejscowościach oraz na terenach wiejskich), urban (przeznaczony dla lokalizacji o dużym natężeniu ruchu), a także premium (charakteryzujący się delikatesowym wystrojem oraz rozbudowaną ofertę produktów luksusowych).

Co ważne, tego typu supermarket dostosowany jest do potrzeb lokalnej społeczności. Klienci znajdą w nim szeroki wybór produktów spożywczych, w tym świeżych, a także artykułów z najpopularniejszych konceptów handlowych sieci, tj. Zdrowa Półka, Kuchnie Świata czy Półka Regionalna.

Wygodnie i szybko: Carrefour express minimarket

To oferta skierowana do przedsiębiorców dysponujących lokalem o powierzchni sprzedaży od 150 do 500 mkw. Ten model sklepu sprawdza się we wszystkich lokalizacjach.

Carrefour Express minimarket to sklepy samoobsługowe ze stoiskiem tradycyjnej sprzedaży mięs i wędlin oraz z produktami świeżymi. W swojej ofercie posiadają szeroki wybór wędlin, mięs i serów oraz produkty pakowane, chemię i kosmetyki.

Udany biznes w małej miejscowości 

Rozwiązaniem jest sklep Globi. Jak deklaruje sieć, prowadzący ten model sklepu zyskują dostęp do szerokiego asortymentu, w tym do pełnej gamy produktów marki własnej Carrefour, a także otrzymują wsparcie marketingowe.

21. czerwiec 2024 06:32