27.05.2024 / 13:46
StoryEditor

Właściciel dyskontów Netto został franczyzobiorcą? Zaskakujący ruch duńskiej korporacji

Salon Hugo Boss (mat. prasowe)
Franczyza różne ma oblicza. Salling Group, właściciel sieci dyskontów Netto, został franczyzobiorcą prestiżowej marki odzieżowej Hugo Boss. W planach jest otwarcie dwucyfrowej liczby sklepów Boss i Hugo w rodzimej Danii w ciągu pięciu lat.

Salling musi być tam, gdzie są nasi klienci. Nadal widzimy duży potencjał rozwoju, nie tylko w naszej dotychczasowej działalności, w której stale się doskonalimy i wprowadzamy innowacje. Wierzymy, że w naszej działalności franczyzowej możemy dodać jeszcze więcej i rozszerzyć się o nowe marki w Danii. A może nawet szerzej – mówi Marianne Bedsted, dyrektorka w Netto.

Salling franczyzobiorcą marki Hugo Boss

Słowa "a nawet może szerzej" wydają się wskazywać, że analogiczna współpraca ze znanymi markami może objąć także inne rynki, jednak partnerstwo z Hugo Bossem ma na ten moment objąć wyłącznie rynek duński.

Pierwsze salony franczyzowe Hugo i Boss, prowadzone przez Salling Group, mają zostać uruchomione jeszcze przed końcem 2024 r., a do końca 2026 r. takich placówek ma być co najmniej kilkanaście. Planowana jest ponadto rozbudowa dwóch istniejących sklepów typu shop-in-shop, zlokalizowanych w centrach handlowych Salling w Aarhus i Aalborgu zostaną rozbudowane.

"Salling będzie przyszłym partnerem przy kolejnych otwarciach sklepów Boss i Hugo w Danii, zwiększając jednocześnie obecność i widoczność marek w domach towarowych. W szczególności ponad 100 mkw. będzie przeznaczonych dla marek Boss i Hugo w Aarhus" – czytamy w komunikacie pracowym.

– Jesteśmy podekscytowani i szczęśliwi z powodu współpracy z globalną firmą, jaką jest Hugo Boss, należącą do segmentu premium. Współpraca daje nam wyjątkowe możliwości zapewnienia naszym klientom nowych i lepszy doświadczeń zakupowych, przy jednoczesnym wysłanie jasnego sygnału, że wierzymy w sklepy fizyczne i interakcje międzyludzkie – tłumaczy Marianne Bedsted.

Hugo Boss obecny jest w 131 krajach i ma 7,8 tys. punktów sprzedaży. Oprócz tego Hugo Boss prowadzi sprzedaż internetową w 73 krajach. Firma rodem z Niemiec osiągnęła w roku finansowym 2023 obroty rzędu 4,2 mld euro.

23. czerwiec 2024 19:12