13.06.2024 / 09:00
StoryEditor

Jest potencjalny nabywca franczyzy SPAR Polska. SPAR Group zaakceptowała wiążącą ofertę!

Jest nabywca franczyzy SPAR Polska (fot. Bartek Kaszuba)
Grupa SPAR z RPA poinformowała o osiągnięciu "znaczącego kamienia milowego" na drodze do zbycia akcji SPAR Polska. Zarząd zaakceptował "wiążącą ofertę w odniesieniu do interesów Grupy w SPAR Polska"!

Jak czytamy w komunikacie giełdowym, nawiązującym do wcześniejszych ogłoszeń publikowanych przez spółkę o decyzji zarządu o zbyciu udziałów Grupy w SPAR Polska, obecnie osiągniętą "znaczący kamień milowy w podpisaniu kluczowych, istotnych warunków ze stroną trzecią w odniesieniu do zbycia".

Zainteresowana strona wyraziła swoje zaangażowanie w dalszą działalność marki SPAR w Polska. Nie podano do wiadomości, kim jest potencjalny nabywca.

Ostrożnie z obrotem akcjami!

"Toczące się negocjacje, jeśli zostaną pomyślnie zakończone, mogą mieć istotny wpływ na cenę papierów wartościowych spółki. W związku z powyższym zaleca się akcjonariuszom zachowanie ostrożności przy podejmowaniu decyzji obrotu papierami wartościowymi spółki do czasu publikacji informacji o finalizacji transakcji" – czytamy.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2024 r. zarząd SPAR Group, operatora sieci SPAR Polska poinformował, że zamierza sprzedać polski biznes do końca roku finansowego 2024. Taka informacja pojawiła się w opublikowanym wówczas raporcie rocznym sieci.

Południowoafrykańska SPAR Group już we wrześniu zeszłego roku ogłosiła chęć sprzedaży sieci w Polsce. Obecnie transakcja wydaje się zmierzać do szczęśliwego finału. Według zapowiedzi, ma ona być sfinalizowana do końca roku finansowego 2024, a ten dzień to 30 września.

Firma zaznacza, że do takiej decyzji zmusiły ją ciągłe straty finansowe, które wytworzyły presję na całą Grupę. Jednocześnie w 2023 r. finansowym znacznie zmniejszyła się wartości polskiej spółki. Do czasu sprzedaży, południowoafrykański operator zamierza nadal wspierać oddział w naszym kraju.

23. lipiec 2024 05:59