06.06.2024 / 13:57
StoryEditor

Już nie tylko sklepy, ale także stacje paliw. Franczyzowy biznes się rozrasta

Stacja paliw Intermarche, w Zielonej Górze.Materiały prasowe
Niedawno pisaliśmy łamach portalu franczyzawhandlu.pl o franczyzobiorcy Intermarche, który zmonopolizował rynek Zielonej Góry. Prowadzi tam wszystkie trzy istniejące supermarkety sieci. Przy dwóch z nich pojawiły się właśnie stacje benzynowe.

Marcin Rusinek w ciągu zaledwie trzech miesięcy uruchomił w Zielonej Górze trzy supermarkety spożywcze Intermarche. Jak pisaliśmy niedawno na naszych łamach, przedsiębiorca zapowiadał ponadto, że już niebawem otworzy w mieście dwie przysklepowe stacje paliw.

Nie trzeba było długo czekać, bo już w ostatnim tygodniu maja uruchomiono dwie stacje paliw, umacniając tym samym swoją pozycję lidera sektora paliwowego wśród sieci handlowych. To także wzmocnienie pozycji franczyzobiorcy, który dzięki temu kanałowi sprzedaży ma szansę, aby zwiększyć swój udział w lokalnym rynku.

- Otwarcie trzech supermarketów i dwóch stacji paliw Intermarché w Zielonej Górze to cel, który został właśnie osiągnięty. Nie ukrywam, że to powód do ogromnej radości i sukces, który jest zasługą wielu zaangażowanych osób - pracowników, dostawców, partnerów i menadżerów centrali. Bez bliskiej współpracy nie byłoby to możliwe – opowiada Marcin Rusiniak, zieleniogórski franczyzobiorca.

Stacje kuszą tańszymi paliwami

Nowo otwarte stacje paliw są czynne przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 6-22. Klienci, oprócz zakupu paliw, mogą skorzystać z oferty sklepików funkcjonujących przy stacjach obejmujących zarówno artykuły spożywcze, przemysłowe, jak i akcesoria motoryzacyjne.

image

Stacja paliw Intermarche, w Zielonej Górze.

FOTO: Materiały prasowe

Stacje mają zapewniać swoim klientom dostęp do wysokiej jakości paliw. Funkcjonować będą zgodnie z najnowszymi wymogami związanymi z ochroną środowiska, takimi jak: odsysanie oparów podczas tankowania samochodu (VRS), pełna hermetyzacja podczas dostaw paliw oraz monitorowanie wycieków ze zbiornika. Na stacji przy Szosie Kisielińskiej kierowcy zatankują benzynę Pb 95, Pb 98 oraz olej napędowy, a także gaz LPG, natomiast przy ul. Batorego benzynę Pb 95 i olej napędowy. Jak podkreśla sieć, wszystkie rodzaje paliw oferowane będą w konkurencyjnych rynkowo cenach.

- Najważniejszymi wyróżnikami stacji Intermarché są z pewnością konkurencyjna cena i wysoka jakość paliw. Poza tym atutem jest położenie stacji w pobliżu supermarketów, gdzie klienci, przy okazji tankowania, mogą zrobić większe zakupy. To dla nich z pewnością oszczędność czasu i pieniędzy. Cieszymy się, że z takiej możliwości mogą teraz skorzystać mieszkańcy Zielonej Góry i okolic – dodaje Tomasz Kruk, Dyrektor Operacyjny Stacji Paliw Intermarché.

Nowy layout na stacjach

Punkty w Zielonej Górze są kolejnymi stacjami sieci, które funkcjonują w nowym koncepcie wizualnym obejmującym otok wiaty, obudowę słupów, pylon cenowy i otok budynku sklepiku. Model bazuje na podstawowych barwach Grupy Muszkieterów − czarnym i czerwonym, z dodatkiem bieli, które zastąpiły dotychczasowe szarości.

23. czerwiec 2024 13:01