05.12.2023 / 10:09
StoryEditor

Sieć barberska otwiera nowe salony we franczyzie

Gentlemen Barber Shop planuje kolejne otwarcia (fot: materiały prasowe)gentlemen barber shop
Gentlemen Barber Shop to duża polska sieć barberów. W przyszłym roku zamierza urosnąć, a to dzięki otwieraniu salonów własnych, ale również tych we franczyzie. Znamy plan otwarć na rok 2024, a także orientacyjne koszty związane z wejściem w ten rodzaj franczyzy.

Na dzień dzisiejszy Gentlemen Barber Shop to 8 salonów własnych i 20 salonów franczyzowych, z których część została otwarta w tym roku.

W jakich miastach?

Na chwilę obecną salony Gentlemen Barber Shop funkcjonują w: Chorzowie, Krośnie, Kielcach, Lesznie, Lublinie, Łańcucie, Łodzi, Poznaniu, Przemyślu, Rzeszowie, Sanoku, Słupsku, Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Tarnowie, Warszawie oraz Wrocławiu.

Plan otwarć zrealizowany

Na ten rok plan otwarć zrealizowany został praktycznie w 100 procentach. Prowadzone są jeszcze rozmowy i negocjacje w temacie otwarcia kolejnych nowych punktów. Plan na przyszły rok to osiągnięcie liczby 50 salonów w całej Polsce – zarówno własnych jak i franczyzowych.

Własny salon barberski?

Koszt otwarcia salonu 35-40 metrowego wiąże się z wydatkiem około 100 tysięcy złotych, na co składa się jednorazowa opłata licencyjna w wysokości 25 tysięcy złotych netto oraz koszt wykończenia lokalu. Natomiast od drugiego miesiąca prowadzenia działalności, franczyzobiorca odprowadza do sieci 8 procent od obrotu. Franczyzodawca przekonuje, że biznes jest odporny na inflację, kryzysy i inne negatywne zjawiska, co pokazała pandemia covid-19. Wówczas sieć zanotowała największy wzrost i stała się, jak sama podkreśla, największą siecią salonów barber shop w Polsce.

23. czerwiec 2024 13:01