18.06.2024 / 09:00
StoryEditor

SPAR Polska zaprzestał raportowania wyników finansowych. "Działalność zaniechana"

Sklep Eurospar (mat. prasowe)
Grupa SPAR z RPA nie uwzględnia w raportach finansowych wyników spółki SPAR Polska, traktując ją jako działalność zaniechaną. Proces wycofywania się z Polski przebiega "zgodnie z harmonogramem".

SPAR Polska spełnia kryteria pozwalające zakwalifikować ją do działalności zaniechanej i nie uwzględniać w wynikach finansowych. Zarząd SPAR Group w omówieniu okresowych wyników grupy zapewnił, że proces wyjścia z polskiego rynku przebiega zgodnie z harmonogramem, który zakłada, że nastąpi to do września 2024 r.

Ponad 150 mln zł straty

Zarząd podał również, że strata operacyjna SPAR Polska wynosi 721,1 mln randów, czyli ok. 151 mln zł, i obejmuje utratę wartości aktywów przeznaczonych do sprzedaży. 

W raporcie omawiającym najnowsze wyniki finansowe znaleźliśmy też informację, że na koniec marca 2024 r. Grupa miała w Polsce 194 sklepy (dla porównania w Południowej Afryce było ich 2550, w Irlandii i Wielkiej Brytanii – 1475, a w Szwajcarii – 358).

Coraz bliżej sprzedaży SPAR Polska

Przypomnijmy też, że 12 czerwca, a więc dniu publikacji wyników Grupa poinformowała, że osiągnęła "znaczący kamień milowy" na drodze do zbycia akcji SPAR Polska, a jej zarząd dokonał "akceptacji wiążącej oferty w odniesieniu do interesów Grupy w SPAR Polska".

18. lipiec 2024 12:03