24.04.2024 / 13:57
StoryEditor

Rabat Detal podwoił liczbę sklepów w ciągu kilku lat. Ile ma ich obecnie?

Niedawno otwarto sklep nr 3000.
Grupa Kapitałowa Specjał od 3 dekad rozwija sieć sklepów Rabat Detal. Pod szyldem funkcjonuje już okrągła liczba placówek. I tna tym sieć nie stawia kropki, ale planuje kolejne otwarcia.

Rabat Detal to polska sieć handlowa powstała w 1996 roku na Śląsku - w Katowicach. W 2018 większościowy pakiet udziałów w firmie kupiła Grupa Kapitałowa Specjał, będąca również operatorem sieci franczyzowych Nasz Sklep oraz Livio.

Szybki wzrost liczby sklepów

Gdy Specjał inwestował w Rabat Detal, sieć skupiała 1,3 tys. sklepów. Od tamtej pory Rabat Detal rozrósł się o 1,7 tys. placówek handlowych.

- To prawda, że dynamika naszego rozwoju jest imponująca. Patrząc na wyniki naszej ekspansji, notujemy ponad 18-proc. wzrost ilości sklepów rok do roku, co jest niewątpliwie ewenementem w skali całego kraju. Cieszy mnie to tym bardziej, że aż od początku lat 90-tych, chyba niemożliwym byłoby wskazać przedział pięciu innych lat trudniejszych do prowadzenia biznesu - deklaruje Tomasz Wilkoń, pierwszy wiceprezes Rabat Detal.

- Lata 2019-2024 z pewnością na stałe zapiszą się w naszej historii jako niezwykle wymagające. Doskonale pamiętamy przecież sytuację związaną z pandemią, rosnące ceny energii czy niedawny czas szalejącej inflacji, po części związany z wojną na Ukrainie. Wszystko to sprawiło, że nastały czasy, w których prowadzenie biznesu jest na tyle trudne, że wielu przedsiębiorców się poddaje. Nam jednak udaje się temu przeciwstawiać. Mało tego: w momencie, kiedy mówi się, że w Polsce zamyka się przeszło 10 tys. sklepów rocznie, my ciągle rośniemy - dodaje wiceprezes.

Rabat Detal jest twórcą Rad Franczyzowych

Rabat Detal w ostatnich miesiącach mocno skupił się na poszerzanie współpracy z franczyzobiorcami. Powołał chociażby Rady Franczyzowe, które pozwalają na lepszą wymianę zdań na linii właściciel sklepów-operator sieci.

- W Rabat Detal stale pracujemy nad rozwiązaniami, które mają przede wszystkim usprawnić pracę naszych Koordynatorów oraz przynieść korzyści właścicielom sklepów. Ilość projektów cyfrowych jest naprawdę duża. Koncentrujemy się na stworzeniu pełnych integracji systemów centralnych z systemami w sklepach całej sieci. W niedalekiej przyszłości chcemy także dać naszym franczyzobiorcom dostęp do narzędzi, które w bardzo łatwy sposób wskażą m.in. zgodność ekspozycji z przyjętymi wytycznymi, porównają ceny na półkach ze sklepami w regionie czy wspomogą realizację zadań tworzonych we współpracy z producentami – zapowiada Rafał Batorowicz, dyrektor ds. marketingu i innowacji cyfrowych w GK Specjał.

Batorowicz dodaje, iż sieć zachęca swoich franczyzobiorców do zakładania fanpage‘y dla ich sklepów. - (...) Tworzymy na bieżąco atrakcyjne materiały promocyjne oraz prowadzimy przemyślane kampanie, w efekcie czego odnotowujemy stuprocentowy wzrost ilości obserwujących na naszych głównych kanałach w perspektywie ostatnich kilku miesięcy, a nasze zasięgi reklamowe możemy już liczyć w milionach - wymienia przedstawiciel sieci Rabat Detal.

23. czerwiec 2024 03:07