24.05.2024 / 11:42
StoryEditor

Grupa Muszkieterów chwali się wynikami za I kw. 2024 r. Intermarché i Bricomarché notują znaczące wzrosty sprzedaży

Bricomarche i Intermarche Power w Pabianicach (fot. wiadomoscihandlowe.pl/KK)
Grupa Muszkieterów wypracowała w pierwszym kwartale 2024 r. łączny obrót w wysokości blisko 2,4 mld zł, odnotowując blisko 9-proc. wzrost rok do roku. Sieci Intermarché i Bricomarché mają za sobą okres dynamicznych przyrostów sprzedaży i zwiększania skali oddziaływania.

Od stycznia do marca włącznie obroty supermarketów spożywczych Intermarche wyniosły blisko 1,6 mld złotych wraz ze stacjami paliw, co oznacza wzrost o 8,1-proc. wzrost like-for-like w ujęciu rok do roku.

Supermarkety DIY Bricomarche dzięki intensywnej ekspansji wypracowały w tym samym okresie wzrost przychodów o 15 proc. rok do roku, do kwoty ponad 800 mln złotych. Tym samym sieć potwierdza plan rozwoju w 2024 i swoje długoterminowe ambicje na polskim rynku DIY.

Cel: 11 mld przychodów w 2024 r.

W całym 2024 roku Grupa Muszkieterów ma ambicję przekroczenia pułapu 11 mld zł łącznych obrotów.

– W przypadku sieci Bricomarché dążymy do tego, aby stać się trzecim graczem branży DIY w Polsce. Planujemy uruchamiać co roku minimum 25 nowych supermarketów, co powinno, w połączeniu z ciągłą i silną dynamiką wzrostu LFL, bardzo mocno przybliżyć nas do realizacji tego celu – mówi Marc Dherment, dyrektor generalny Grupy Muszkieterów w Polsce.

– Jeżeli chodzi o Intermarché, po restrukturyzacji sieci i dalszej konsolidacji modelu biznesowego, wracamy do rozwoju i mamy ambicję stać się ulubionym supermarketem Polaków oraz liderem tego segmentu. W tym roku uruchomiliśmy pierwsze 3 placówki pod tym znakiem. Niezmiennie patrzymy z optymizmem na polski rynek retail, zamierzając aktywnie uczestniczyć w jego dalszym rozwoju, ale również konsolidacji – dodaje.

Grupa Muszkieterów, zrzeszająca blisko 500 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché, zanotowała w 2023 r. obroty w wysokości 10,3 mld złotych. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii i Portugalii. 

23. czerwiec 2024 01:39