19.06.2024 / 10:42
StoryEditor

Dariusz Stolarczyk, Eurocash: Nasi partnerzy oczekują mądrego wsparcia i dobrych systemów franczyzowych

Dariusz Stolarczyk, Eurocash (fot. wiadomoscihandlowe.pl)
Polscy konsumenci oczekują oferty lokalnej, dobrej obsługi, bogatego wyboru produktów świeżych, ale przede wszystkim cen, które są fair. Takich, które są konkurencyjne, również wobec cen ze sklepów dyskontowych – podkreślał Dariusz Stolarczyk, członek zarządu Grupy Eurocash podczas debaty na kongresie Retail Trends 2024.

Podczas debaty "Obudzić konsumentów! Retail poprawia modele biznesowe i szuka nowych źródeł przychodów" na Retail Trends 2024, Dariusz Stolarczyk akcentował, że siłą Eurocashu są drobni przedsiębiorcy, którzy prowadzą sklepy w różnych miejscowościach.

Małe sklepy są częcią społeczności lokalnej

– Stanowią oni część lokalnych społeczności, którym od lat pomagają na różne sposoby, tak aby mogły się one rozwijać. Właściciele sklepów wielokrotnie wspierali lokalne społeczności w przypadku różnych zagrożeń. Klienci biznesowi oczekują od Eurocashu mądrego wsparcia, jeżeli chodzi o ofertę zakupową, negocjacje z naszymi dostawcami i dobrych systemów franczyzowych – podkreślał członek zarządu Grupy Eurocash.

– Chcą też wsparcia w obszarze lokalności, w myśleniu o tym, czego potrzebują klienci z lokalnych społeczności. Chodzi o to, żeby nie musieli oni jeździć gdzieś daleko, a mogli kupić wszystko, czego potrzebują u siebie, na miejscu – dodał.

Polacy chcą oferty lokalnej

Dariusz Stolarczyk zwrócił także uwagę, że na polskim rynku, w porównaniu do dojrzałych rynków europejskich, wciąż zdecydowanie za mało rozwinięty jest kanał supermarketów. – Poza siecią Delikatesy Centrum, i kilkoma innymi, nie ma zbyt wielu rozwiniętych sieci supermarketów. Tymczasem konsument szuka takiej oferty – komentował.

– Polscy chcą oferty lokalnej. Lubią sklepy, w których jest dobra obsługa. Szukają spersonalizowanego serwisu, bogatego wyboru produktów świeżych, ale przede wszystkim cen, które są fair. Takich, które są konkurencyjne, również wobec cen ze sklepów dyskontowych – dodał.

20. lipiec 2024 12:36