24.10.2023 / 17:00
StoryEditor

Auchan rozwija sieć w modelu franczyzowym. Ruszył nowy supermarket

Auchan rozwija się w Polsce również we franczyziemat. własne
Sieć Auchan uruchomiła kolejną placówkę franczyzową w Polsce. Supermarket pod szyldem francuskiego detalisty został otwarty 12 października 2023 r. w miejscowości Szepetów.

Auchan podkreśla, że systematycznie pracuje nad rozwojem sieci franczyzowej. 12 października pracę rozpoczęła kolejna placówka – supermarket Auchan w Szepetowie. To 23. sklep franczyzowy francuskiego detalisty.

Co oferuje Auchan w Szepetowie?

Auchan w Szepetowie ma powierzchnię sali sprzedaży ok. 640 mkw. W ofercie supermarketu znajduje się szeroki asortyment artykułów spożywczych, w tym świeża żywność, produkty bio oraz wegańskie. Poza żywnością sklep oferuje środki czystości i kosmetyki, artykuły przemysłowe, a także karmę dla zwierząt domowych.

W markecie dostępne są również produkty marki własnej Auchan, w tym produkty PewniDobrego.

Auchan walczy o klientów

Przypomnijmy, że francuski detalista podejmuje różne inicjatywy, których celem jest przyciągnięcie nowych klientów i poprawa doświadczenia zakupowego. Przykładowo, Auchan Retail Polska wdraża do swoich sklepów nową ścieżkę zakupową Scan&Go. Rozwiązanie pozwala klientom na samodzielne skanowanie telefonem wybieranych produktów, z równoczesną możliwością śledzenia na bieżąco wartości swojego koszyka.

Płatność dokonywana jest w kasie na podstawie wygenerowanego w aplikacji Auchan kodu QR. Jako pierwsi z usługi Scan&Go mogą od początku października br. korzystać klienci dwóch pierwszych warszawskich sklepów. Do końca roku sieć planuje wdrożenie usługi w kolejnych sklepach.

Kolejny ruch to nawiązanie współpracy z operatorem paczkomatów InPost. Do niektórych super- i hipermarketów Auchan w Polsce wstawione zostały paczkomaty tej firmy. Warto zauważyć, że paczkomaty pojawiające się w sklepach Auchan nie są niewielkimi maszynami w wersji InDoor, lecz pełnowymiarowymi, dużymi urządzeniami, znanymi z lokalizacji zewnętrznych.

23. czerwiec 2024 20:39