23.05.2024 / 11:53
StoryEditor

VRG będzie rozwijać sieć franczyzowych multibrandowych salonów modowych, oferujących marki Vistula, Bytom i Wólczanka

Salon Vistula (fot. mat. pras.)
Polska firma modowa Vistula Retail Group zapowiedziała we wtorek, że wkrótce rozpocznie testy nowego konceptu multibrandowych salonów, oferujących produkty należących do portfolio grupy marek Vistula, Bytom i Wólczanka. Detalista zamierza budować sieć franczyzową tych placówek.

– Współpraca naszych marek z franczyzobiorcami jest dla nas bardzo istotna, dlatego w trzecim kwartale 2024 roku planujemy uruchomić pilotażowy projekt z myślą o obecnych i przyszłych franczyzobiorcach. Zaoferujemy im nowy, multibrandowy koncept składający się z oferty naszych trzech marek modowych: Vistula, Bytom i Wólczanka - zapowiada prezes VRG Mateusz Kolański.

Rozwój sieci franczyzowej

Grupa planuje rozwój sieci franczyzowej i po zakończeniu pilotażu nowego konceptu zamierza zachęcać przyszłych franczyzobiorców do otwierania salonów w mniejszych miejscowościach. VRG ma w planach wzrost sprzedaży w segmencie odzieżowym i utrzymanie pozytywnej dynamiki sprzedaży w marce jubilerskiej. To cele określone na początku 2024 r., które teraz spółka podtrzymuje, zapowiadając podjęcie "konkretnych działań". Jednym z nich jest wypracowanie konceptu salonu multibrandowego.

Vistula po dokonaniu zmian na poziomie produktów, jest obecnie na etapie dalszej rewizji strategii marketingowej. Z kolei Bytom i Wólczanka zakończyły kwartał już ze zmianami w tych obszarach. "Marki planują dalej pracować nad rentownością swoich sklepów, a Wólczanka będzie kontynuować transformację sieci z wielkoformatowych salonów na butiki koszulowe" - zapowiada VRG.

VRG liczy na powrót klientów

– Liczymy na to, że w drugim kwartale roku nasi klienci powrócą do zakupów w sklepach stacjonarnych i online. Oceniamy, że jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu imprez okolicznościowych i czekamy na poprawę wyników segmentu odzieżowego – mówi Kolański.

Grupa VRG jest świeżo po publikacji wyników za pierwszy kwartał 2024 r. We wskazanym okresie udało się wypracować sprzedaż sięgającą 278,2 mln zł - o 4,2 proc. więcej rok do roku. Zysk operacyjny stopniał z 4,7 mln zł przed rokiem do 2,7 mln zł w pierwszym kwartale br. Zysk netto zmalał z 3,2 mln zł do 2,2 mln zł. Marża brutto marek VRG wyniosła 53,7 proc., rosnąc o 2,3 p.proc.

21. czerwiec 2024 06:19