02.11.2023 / 00:00
StoryEditor

Pierwsza praca w handlu. Eurocash ma ofertę dla młodych ludzi

W sklepach grupy oferowana będzie praca dla młodych (fot: materiały prasowe)
Eurocash startuje z nowym programem "Pierwsza praca? Dołącz do Grupy Eurocash!”. Program dedykowany jest młodym ludziom, którzy chcą rozpocząć pracę zawodową w handlu.

Program "Pierwsza praca? Dołącz do Grupy Eurocash!” został utworzony z myślą o młodych ludziach, którzy nie mają jeszcze doświadczenia zawodowego i szukają zatrudnienia w sektorze handlowym. W projekt zaangażowani są nie tylko trenerzy wewnętrzni, eksperci, ale również ambasadorzy (wybrani pracownicy Grupy Eurocash) którzy działają bezpośrednio w szkołach i na uczelniach.

Dlaczego warto spróbować?

Już od kilku lat Eurocash angażuje się w edukację i wspieranie młodych kandydatów w znalezieniu pierwszej pracy. Grupa dotarła do ponad 360 szkół w całej Polsce, w tym do blisko 24 tys. uczniów i nauczycieli m.in. poprzez działalność Akademii Umiejętności, Program Praktyk Letnich oraz Program Management Trainee.

- Postawiliśmy na szeroko zakrojone działania, by z programem dotrzeć do uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów. Wykorzystujemy bardzo dobre, zbudowane przez Akademię relacje ze szkołami i nauczycielami. Wspólnie szukamy rozwiązań, jak najlepiej przedstawić praktyczne aspekty pracy w handlu i pokazać, czego absolwenci tych szkół mogą się spodziewać, wybierając dany zawód. Bacznie obserwujemy też rynek i aktualne badania, by najlepiej odpowiedzieć na oczekiwania młodych ludzi. Według ostatniego raportu PWC „Młodzi na rynku pracy” 62 proc. respondentów zadeklarowało, że chce się uczyć od doświadczonych kolegów, a 74,1 proc. ceni sobie stabilne zatrudnienie. Oba te aspekty jako Grupa Eurocash uwzględniamy i oferujemy - mówi Agata Wrzecionowska-Dzierba, dyrektor Akademii Umiejętności Eurocash.  

Pracownicy Eurocash we współpracy ze szkołami

Jak podaje Eurocash, program „Pierwsza praca? Dołącz do Grupy Eurocash!” po raz pierwszy tak mocno angażuje w działalność w szkołach i na uczelniach pracowników Grupy. Utworzyli oni bazę ekspertów i mentorów, aby brać między innymi udział w spotkaniach z uczniami i studentami, współpracować z nauczycielami, wykładowcami i kołami naukowymi.

21. czerwiec 2024 07:27