10.01.2024 / 14:01
StoryEditor

Franczyzobiorcy włączają się w akcję WOŚP. Już rozpoczęli zbiórkę

Żabka jjuż od 8 stycznia prowadzi zbiórke na WOŚP.Mteriały prasowe
Przed nami 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku środki z charytatywnej akcji przekazane będą na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Co roku w szlachetną akcję włączają się przedsiębiorcy prowadzący swoje sklepy w sieciach franczyzowych. Swój akces i w tym roku ogłosiła już sieć Żabka.

Zbiórka i sprzedaż gadżetów z logo WOŚP

Lidl, Biedronka nie tylko zbierają pieniądze, ale sprzedają w swoich sklepach produkty firmowane logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zysk z ich sprzedaży trafia na konto akcji zainicjowanej ponad 3 dekady temu przez Jurka Owsiaka.

Franczyzobiorcy otwarci na pomaganie

W poprzednich latach w akcję włączali się również przedsiębiorcy działający na zasadach franczyzy. Czasem były to odgórne akcje koordynowane przez centrale danych sieci, a czasem lokalne inicjatywy. Bo często ci przedsiębiorcy są dobrze znani w swoich lokalnych środowiskach i włączają się w różne rodzaju akcje i inicjatywy społeczne.

Gdzie puszki na datki na WOŚP?

Tak było chociażby rok temu w południowej Polsce, gdzie puszki w swoich sklepach wystawili przedsiębiorcy prowadzący sklepy pod szyldami Odido, Point czy Aro. Na wsparcie akcji Jurka Owsiaka byli też otwarci przedsiębiorcy zrzeszeni wokół marki Lewiatan. Jeśli chodzi o Odido, to podobne działania były prowadzone też w innych rejonach kraju. Podobnie z siecią supermarketów Delikatesy Centrum, która działa m.in. w modelu franczyzowym.

Ponad 10 tysięcy sklepów Żabka wspiera WOŚP

Już od 8 stycznia ruszyła zbiórka w ponad 10 tysiącach sklepów tej sieci. WOŚP można wesprzeć w tradycyjny sposób, wrzucając datki do kolorowych puszek, a także przekazując na ten cel zgromadzone w aplikacji mobilnej Żappka punkty lojalnościowe - żappsy. A do tego zachęcać będzie Żabu, bohater wirtualnej gry sieci, który w dniach 24-28 stycznia specjalnie na tą okazję włoży koszulkę wolontariusza Fundacji sygnowaną słynnym czerwonym serduszkiem.

– Wspólnie z franczyzobiorcami Żabki oraz ich pracownikami po raz kolejny tworzymy największy sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce. Czujemy dumę, że nasi franczyzobiorcy, klienci i pracownicy tak chętnie angażują się w niesienie pomocy potrzebującym. Liczymy, że dzięki temu po raz kolejny przekażemy Fundacji znaczącą kwotę. Dodatkowo w zbiórce w aplikacji mobilnej wspomoże nas po raz pierwszy także nasze Żabu – opowiada Adam Manikowski, wiceprezes Zarządu Grupy Żabka, Dyrektor Zarządzający Żabka Polska.

Żabka od wielu lat wspiera fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, biorąc aktywny udział w zbiórkach. W ubiegłym roku, dzięki zaangażowania klientów i franczyzobiorców, firma przekazała na rzecz 31. Finału WOŚP 2 miliony złotych

Płuca po pandemii – na to zbiera w tym roku WOŚP

Tegoroczny Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 28 stycznia. Jego cel to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”, a mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

21. czerwiec 2024 05:57