04.07.2024 / 08:18
StoryEditor

Rada nadzorcza Grupy Eurocash powołała członków zarządu na nową kadencję

Shutterstock
24 czerwca 2024 roku rada nadzorcza powołała na kolejną kadencję następujących, dotychczasowych członków zarządu spółki: Katarzynę Kopaczewską, Jacka Owczarka oraz Przemysława Ciasia. Prezesem jest nadal Paweł Surówka.

Katarzyna Kopaczewska ma ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe, zdobyte na stanowisku dyrektora personalnego w spółkach: Johnson_Johnson Poland, Jeronimo Martins Dystrybucja, Polpharma. Jako członek zarządu Eurocash z ponad 20-letnim stażem pełni funkcję dyrektora personalnego spółki.

Katarzyna Kopaczewska jest absolwentką handlu zagranicznego w Polskiej Międzynarodowej Szkole Zarządzania w Warszawie. W ramach podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych brała również udział w licznych szkoleniach zagranicznych w zakresie zarządzania i zarządzania personelem, organizowanych przez Management Center Europe (Belgium), IMD (Switzerland), INSEAD (Francja), Stanford University (USA).

Jacek Owczarek ukończył studia w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość. Posiada certyfikat Association of Charted Certified Accountants. Przed podjęciem zatrudnienia w spółce w 2008 r. pełnił funkcję CFO CEE, członka zarządu oraz członka zespołu zarządzającego finansami w Europie w spółce Sanitec Koło.

Jacek Owczarek pracował także w spółkach z portfela Enterprise Investors. Był między innymi dyrektorem finansowym w Magellan oraz pełnił funkcję CFO, CEO oraz członka zarządu w Messenger Services Stolica. Pełni też funkcję członka Rady Pracodawców RP oraz członka Komitetu Audytu Rady Pracodawców RP. Od 2024 r. zasiada także w Radzie Nadzorczej Empik.

Jako członek zarządu spółki od listopada 2008 r., pełni funkcję dyrektora finansowego.

Przemysław Ciaś ukończył studia informatyczne na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W latach 1996 - 2008 pracował jako konsultant IT oraz zarządzania w Comarch oraz Accenture i zajmował się m.in. realizacją projektów dla klientów z sektora FMCG na rynkach europejskich. Po dołączeniu w 2008 r. do spółki, zajmował stanowisko dyrektora IT, a następnie dyrektora generalnego logistyki Grupy Eurocash. Od lutego 2017 r. pełni funkcję członka zarządu spółki, w ostatnim czasie odpowiedzialnego za obszar zakupów i łańcucha dostaw (Chief Supply Chain Officer).

Żaden członek zarządu nie prowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do Eurocash, nie jest wspólnikiem konkurencyjnej w stosunku do Eurocash spółki cywilnej lub spółki osobowej ani członkiem organu spółki kapitałowej lub jakiejkolwiek innej konkurencyjnej osoby prawnej. Zgodnie z oświadczeniami, żaden członek zarządu nie figuruje także w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.

17. lipiec 2024 21:46