04.12.2023 / 13:19
StoryEditor

Piotr Jura, prezes Al.Capone o projekcie ustawy franczyzowej: Problem mogą mieć firmy, które działają nieuczciwie

Sklepy Al.Capone dynamicznie rozwijają się poprzez sieć franczyzową. Fot.mat.prasoweAl.Capone
Ile sklepów franczyzowych posiada Al.Capone? Co otrzymuje franczyzobiorca od Al.Capone w ramach współpracy? Czy firma dalej planuje się rozwijać poprzez franczyzę? Zdradza portalowi franczyzawhandlu.pl Piotr Jura, prezes Al.Capone.

Ilu franczyzobiorców prowadzi sklepy Al. Capone? Czy firma stara się rozwijać ofertę dla multifranczyzobiorców?

Jak wspomniałem mamy w naszej ofercie 57 sklepów franczyzowych. Franczyzobiorców jako podmiotów mamy ok. 30. Wielu  z nich prowadzi więcej niż 1 sklep a rekordziści mają nawet 10 sklepów. Przyjmujemy chętnie nowych franczyzobiorców do  naszej sieci, wprowadzamy ich w tajniki naszego biznesu i szkolimy. Mamy ofertę dla naszych starych franczyzobiorców, są to różne oferty promocji, dodatkowe benefity i ulgi ze strony sieci.

Jak wyglądają dzisiaj warunki przystąpienia do współpracy z siecią Al. Capone? Jakie warunki musi spełniać potencjalny franczyzobiorca?

Kwota przystąpienia do Al. Capone to 30 tysięcy złotych netto. Na co można liczyć płacąc wstępne? W ramach tej opłaty franczyzobiorca ma do dyspozycji nasz zespół fachowców. Znajdujemy dla niego lokalizację, taki zespół uczestniczy w otwarciu sklepu, uczestniczy w procesie zdobywania zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Odpowiadamy też za projekt sklepu, pomagamy  zamówić całe wyposażenie i  sprzęt. Zespół również uczestniczy w zatowarowaniu sklepu. Po otwarciu sklepu nie zostawiamy naszego Partnera Franczyzowego samemu sobie. Dalej się nim opiekujemy. Zapewniają to nasi przedstawiciele regionalni rozlokowani w różnych częściach Polski.

Co jeszcze oferujemy? Oczywiście warunki handlowe, które nie są dostępne dla pojedynczych placówek a w tym: bardzo dobre ceny zakupu i długi kredyt kupiecki. Dużą wartością dodaną jest także marketing, który robimy centralnie.

Jesteśmy nowoczesną firmą, stąd nasza obecność na takich portalach jak: Facebook, Instagram, LinkedIn czy TikTok. W firmie działamy partnersko, wspieramy naszych franczyzobiorców w ich codziennej pracy oraz przy różnych wyzwaniach rynkowych jakie mają prowadząc swoje placówki.

Jak Pan patrzy na próby regulacji relacji między franczyzodawcą, a franczyzobiorcą przez Państwo? Co Pan sądzi o projekcie ustawy franczyzowej?

Ustawodawca pracuje nad takimi rozwiązaniami i będzie prawdopodobnie wdrażał je w życie. Ponieważ działamy uczciwie i partnersko z naszymi franczyzobiorcami to nie mam obaw co do propozycji wprowadzenia regulacji w tym zakresie. Problem mogą mieć firmy które nieuczciwie działają na rynku.

Co rozumiem przez nieuczciwe działanie w tym zakresie? Brak informacji dla potencjalnego franczyzobiorcy o modelu biznesowym ze szczególnym uwzględnieniem przychodów i kosztów, ryzyka, wsparcia jakie jest udzielane, transferu know-how. Firma, tak jak nasza, jeśli działa uczciwie to nie ma się czego bać.

21. czerwiec 2024 13:43