22.02.2024 / 13:38
StoryEditor

Marki własne w sklepie franczyzowym. Co zyska na nich franczyzobiorca?

Sklep sieci Carrefour ExpressKrzysztof Bubel/Shutterstock
Dlaczego warto zamieszczać na półkach w sklepie marki własne dużej sieci i jakie korzyści może z tego czerpać franczyzobiorca, właściciel sklepu spożywczego?

Czym jest marka własna?

Marki własne, czyli produkty zaprojektowane i oferowane na wyłączność przez daną sieć oraz brandowane jej logotypem oferują dużo korzyści. Nie tylko są konkurencyjne cenowo, ale również budują lojalność wobec marki.

- W modelu franczyzy partnerskiej jaką oferuje Carrefour, franczyzobiorcy mają możliwość kształtowania oferty sklepu i najlepszego dostosowania jej do potrzeb swoich lokalnych klientów. Carrefour udostępnia przedsiębiorcom całą paletę ponad 4000 produktów marki własnej, które są doskonałym narzędziem do realizacji takiej polityki, ponieważ przy porównywalnej jakości co produkty brandowe, są od nich tańsze nawet o 30 proc. - mówi Wojciech Sypień, Dyrektor Franczyzy w Carrefour Polska.

Dobre produkty w przystępnych cenach

Dzięki markom własnym franczyzobiorca może zbudować ofertę produktów wysokiej jakości w cenach bardziej przystępnych niż markowe odpowiedniki, co jest szczególnie istotne w trudnych czasach spowolnienia gospodarki, rosnących kosztów  życia. Takie podejście nie tylko zwiększa marże, ale również wpływa na pozytywny wizerunek cenowy sklepu.

Co ważne, marki własne przyciągają różnorodne grupy konsumentów, zapewniając szeroki wybór i dostęp do wysokiej jakości produktów po niższych cenach. Klienci, którzy polubią te produkty, często stają się bardziej lojalni wobec sklepu, co przekłada się na częstsze wizyty i większe wydatki.

Franczyzobiorcy mają również możliwość lepszego dostosowania oferty produktów do lokalnych preferencji klientów, korzystając z danych i informacji zwrotnych, co pozwala na szybką reakcję na trendy rynkowe i preferencje konsumentów.

Sieć handlowa Carrefour podkreśla, że zaufanie budowane poprzez oferowanie produktów marki własnej, jest nieocenione w kontekście długoterminowej wartości dla sklepu. Klienci tej sieci, którzy zaufali marce własnej, często polecają te produkty rodzinie i znajomym, co dodatkowo wzmacnia wizerunek Carrefour jako marki zorientowanej na klienta.

Zdaniem przedstawicieli sieci produkty marek własnych w modelu franczyzy partnerskiej oferowanym przez Carrefour stanowią istotne narzędzie umożliwiające franczyzobiorcom nie tylko zwiększenie marży i sprzedaży, ale również budowę i utrzymywanie lojalności klientów, przy jednoczesnym wzmocnieniu wizerunku sklepu.

 

 

26. maj 2024 18:20