04.10.2023 / 00:00
StoryEditor

Które alkohole Polacy kupują najczęściej?

Polacy coraz częściej sięgają po wyszukane alkoholemat.prasowe
Od jakiegoś czasu spadła sprzedaż czystego spirytusu i wódki. Kategorią alkoholi po którą coraz częściej sięgają klienci sklepów alkoholowych to wino.

Wódka i spirytus nie są już pierwszym wyborem Polaków. Po kilkuletniej pandemii Covid w czasie której spirytus kupowany był przede wszystkim w celach dezynfekcyjnych, nastąpił diametralny spadek sprzedaży tego alkoholu.

Jak zmieniły się zachowania zakupowe klientów jeśli chodzi o alkohol?

Coraz częściej polscy konsumenci wybierają wyszukane alkohole i gustują w nowych smakach.

Jest ich cała masa: whisky, giny, rumy, tequile, wina. Mogę powiedzieć, że jest to prawdziwy boom na polskim rynku i my Polacy lubimy te nowe smaki.  Dla naszej firmy to pożądane zjawisko. Zamiast sprzedawać nisko marżową wódkę, sprzedajemy droższe i bardziej marżowe produkty – mówi Piotr Jura, prezes Al.Capone, sieci sklepów alkoholowych.

W Polsce dalej popularne jest piwo. Ta kategoria cieszy się niezmiennie wysokim poziomem sprzedaży.

Wina to kategoria której konsumpcja mocno rośnie. Na naszych sklepach można znaleźć szeroką selekcję win uwzględniającą szczepy, apelacje, kraje, smak i kolor a także odpowiedni do kieszeni klienta poziom cenowy. W firmie testujemy dużo nowych produktów z tej kategorii i zawsze jak uda nam się znaleźć coś ciekawego to wstawiamy to na nasze półki. – zaznacza Jura.

Na obecne upodobania alkoholowe konsumentów wpłynęło kilka czynników. Polacy coraz więcej podróżują po świecie, poznają inne kultury, obyczaje, a co za tym idzie próbują nowych produktów również z segmentu alkoholi.

Byliśmy na wakacjach w Toskanii, to po powrocie szukamy włoskich win, weekend w Barcelonie, wracamy i chcemy kupić Cave. Wypad do Londynu i przywozimy stamtąd pomysły na zakup, ginu, whisky i piwa – komentuje prezes Al.Capone.

Na wybory zakupowe ma również bardzo duży wpływ Internet. Wielu konsumentów szuka informacji o nowościach produktowych korzystając z internetowych forów lub wideoblogów.

23. czerwiec 2024 13:24