23.11.2023 / 20:00
StoryEditor

Chorten powiększa swoją centralę. Nowa powierzchnia biurowa, więcej pracowników, nowe usługi

Centrala Chortenu w Łyskach k. Białegostoku (fot. mat. prasowe)mat. prasowe
Zrzeszająca już ponad 2,5 tys. sklepów partnerskich Grupa Chorten powiększyła powierzchnię biurową w swojej centrali w Łyskach k. Białegostoku o blisko 1 tys. mkw. To miejsce, z którego grupa zarządzana jest już od dwóch lat.

Chorten zapowiada, że dzięki rozbudowie biura przy ul. Usługowej 2 w Łyskach będzie mógł "oferować nowe usługi i rozwijać zespół specjalistów". Co to za usługi? Tego grupa na razie nie zdradziła.

W biurze Chortenu w Łyskach mieszczą się wszystkie strategiczne działy grupy. Pod tym samym adresem działa również magazyn centralny, z którego dostarczane są produkty do sklepów partnerskich. Przy ul. Usługowej 2 siedzibę ma także Fundacja Grupy Chorten "Nie bądź obojętny".

Co zrobił Chorten w 2023 r.?

Grupa podsumowując bieżący rok podkreśla, że powołała do życia dwie nowe spółki: Chorten Południe (przeszła tam grupa dawnych franczyzobiorców SPAR Polska - red.) oraz Chorten IT. Ten drugi podmiot, jak wskazuje nazwa, odpowiedzialny będzie za wdrażanie nowych technologii tak w firmie, jak i na poziomie sklepów.

"Nowy dział retencji wprowadził cykle szkoleń dla właścicieli i menadżerów sklepów, które mają ponosić ich rentowność. Rozpoczęto też prace nad nową aplikacją konsumencką. Te wszystkie procesy wymagają większej przestrzeni biurowej i większego zatrudnienia, firma bowiem regularnie szuka nowych osób i współpracowników do zespołu" - tłumaczy Chorten.

Zarząd Grupy zdecydował o rozbudowie polegającej na postawieniu kolejnego piętra na istniejącym już dwukondygnacyjnym obiekcie. Inwestycja rozpoczęła się latem i właśnie dobiegają końca prace budowlane, a startują prace wykończeniowe.

Kiedy nowa powierzchnia zacznie być użytkowana?

Generalnym wykonawcą - podobnie jak przy pierwszym etapie - jest Constrim współpracujący z wieloma podwykonawcami. Nowe piętro ma zostać oddane do użytku na przełomie tego i przyszłego roku.

- Wiemy dokąd idziemy, jak wiele jeszcze możemy, a wręcz musimy zaoferować sklepom partnerskim, by były konkurencyjne, stąd potrzeba inwestycji. Handel nigdy nie stoi w miejscu, a oczekiwania konsumentów rosną. Cały czas rozbudowujemy nasze struktury, by móc jak najlepiej służyć detalistom, więc musimy także mieć przestrzeń na spotkania i do pracy operacyjnej – podkreśla Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten.

21. czerwiec 2024 06:58